nefes-nefes.com

Doğal Nefes Çalışmaları nedir?

Doğal Nefes, diyafram kaslarının kullanımını da içine alan tam, bağlantılı ve açık bir nefes sistemidir.
Diyafram, göğüsü ve karnı ikiye ayıran kaslar dizisidir. Bu kaslar biz nefes alırken genişler ve gerilir, nefes verirken ise rahatlar.Nefes veriş, diyaframı basitçe rahatlatma ile gerçekleşir. Buradaki kasların rahatlaması karnımızın içindeki havanın dışarıya çıkmasını sağlar ve nefes verirken hiç bir efor sarfedilmez.
Bir çoğumuz nefes alırken diyafram kasını kullanmıyoruz bunun yerine tam ve derin nefes alınmasını engelleyen bel kaslarımızı kullanıyoruz. Böylelikle bedenimizde farkında olamadığımız bir gerginliğe neden oluyoruz. Günlük yaşamımız çoğu zaman bu şekildeki nefes alış-verişler nedeni ile oluşan streslerle geçiyor.

Kullanmadığımız gergin ve sert bir diyafram, istenmeyen duyguların ve stresin bloke edildiğine işaret eder. İşte bu nedenle Doğal Nefes Çalışmaları sırasında diyafram kasımızı kullanarak nasıl daha etkili nefes alıyor olduğumuzun farkına varmak çok önemlidir.


Doğal Nefes Çalışmaları birbirini takip eden üç seviyeden oluşur.

Fiziksel seviyede;
toksinlerin sistemimizden atılması, kandaki oksijen oranının artması, daha fazla enerji ve elektromanyetik  alanda daha düşük frekanslarda titreşen baskılanmış duyguların ya da zihin koşullanmalarının sebep olduğu fiziksel etkilerin çözülmesi.

Zihinsel seviyede; limitlediğimiz eski nefes alışkanlıklarımızı, düşünce biçimlerimizi dönüştürerek hissedilen derin  bir rahatlama ve huzur yaratır.

Manevi seviyede ise; özümüzle olan bağlantımızın farkına vararak evrenle olan bütünlüğümüzü derin bir şekilde hissetmeye başlarız.

Doğal nefes, ağızdan alınan tam ve bağlantılı nefeslerle kısa sürede açılır.

Nefes çalışmaları nefes koçları eşliğinde yapılmalıdır.

Nefes seansı; kişi yere uzanarak, dizler bükük bir pozisyonda gözler kapalı olarak uygulanır.Nefes karında başlar, önce karnın yukarıya çıkması, daha sonra göğüsün onu takip etmesi ve göğüsün  aşağıya inmesinin ardından karnın onu takip etmesi şeklinde devam eder.

Nefesin bağlantılı hale geçmesi, nefes alış ve veriş aralarında hiçbir duraklama olmadığında oluşur(nefes alış-verişlerde beklememek). Bu şartlar oluştuğunda nefesin aktivasyonu başlar ve nefes artık kendiliğinden akıyordur.

Açık, bağlantılı ve aktive olmuş nefes sağlandıktan sonra bedenin akapunktur meridyen noktalarını içeren “Beden Haritası” üzerinde çalışmaya geçilir.

Doğal Nefes seansları ortalama bir saatlik bir sürede tamamlanır.

Nefes alışımızın derinliğini, ritmini ve hızını değiştirerek duygularımızı, tutumumuzu, vücut kimyamızı ve hatta hayata bakış açımızı değiştirebiliriz.

Doğal Nefes Sistemi ile yaşamımızı dramatik bir şekilde iyileştirebilmek mümkün. Çünkü nefes yaşam ile olan bağımızdır.


Yemek yemeden, su içmeden belli bir süre yaşayabiliriz fakat nefes almadan geçireceğimiz üç dakika içerisinde yaşamla bağımız sona erer.

Kimler Doğal Nefes Çalışması yapamaz?

•    Kalp pili taşıyan ya da kalp rahatsızlıklarıyla ilgili tedavi görenler.
•    Kanser tedavisi sürmekte olanlar.
•    Psikolojik destek alanlar ve ilaç tedavisi devam etmekte olanlar.

Bu durumlar dışında herhangi bir rahatsızlıktan dolayı ilaç kullanmaya devam etmekte olan kişiler için doktor onayının alınması gerekmektedir.

Nefes açma çalışmaları herhangi bir tedavi amacı taşımaz.

 

Aralık Ayı Faaliyet Takvimi

Nefes Faaliyetleri Aralık

Nefes Anket

Nefesi Açılan Kişilerde Hangi Değişiklikler Olur?
 

Site Ziyaretçi Sayacı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün31
mod_vvisit_counterDün16
mod_vvisit_counterBu Hafta73
mod_vvisit_counterBu ay561
mod_vvisit_counterTüm Zamanlar35444

Nefes-nefes.com Adres

Adres: 50 Ada Akasya 1/1 Blok Daire:2 Ataşehir/İSTANBUL
Tel: 0216 580 82 56
Email:info@nefes-nefes.com
Website: http://www.nefes-nefes.com
ANA SAYFA: Anasayfa Doğal Nefes Çalışmaları Nedir?